Dzisiaj jest
office 3199659 640prof. Michał A. Michalski


Wybory parlamentarne coraz bliżej. Na pierwszych stronach programów wyborczych znajdziemy najczęściej tematy finansowe, podatkowe, socjalne. To oczywiście ważne sprawy, ale nie najważniejsze. Warto o tym pamiętać, szczególnie jako rodzic, a może już dziadek czy babcia, którzy idąc na wybory w głębi serca pragną zapewne, by ich dzieciom i wnukom zapewnić lepszą przyszłość. A ta w dużej mierze zależeć będzie od tego, czy w przedszkolu i szkole dzieci będą mogły się bezpiecznie rozwijać i uczyć.

Ta kwestia moim zdaniem jest kluczowa w przypadku obecnych wyborów. Warto więc przyjrzeć się bliżej, czy nasz kandydat podobnie jak my rozumie funkcję szkoły i wspiera taką wizję rodziny i społeczeństwa, jakiego byśmy życzyli naszym dzieciom. My jako wyborcy przecież także ponosimy odpowiedzialność, za to, jak będzie wyglądała rzeczywistość po wyborach…

Warto jeszcze na jedną rzecz zwrócić uwagę. Jeśli wygrają kandydaci, którzy deklarują obronę dobrej, przyzwoitej edukacji i wychowania do prawdziwych wartości, to nie znaczy to, że wszystko samo się zrobi, a my na kolejne cztery lata będziemy mogli spokojnie wrócić na kanapę… Warto po prostu od czasu do czasu sprawdzić, czy poseł i senator, którego wybraliśmy, dotrzymuje danego słowa. Jeśli naszym zdaniem tego nie robi, to należy dać mu wyraźny sygnał, że nie tak się umawialiśmy.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że warto reagować i zabierać głos w ważnych sprawach!


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com
336x280 Zagrozenia